Real Madrid je po 35. u klupskoj historiji šampion Španije, pošto je kao gost u četvrtom meču u Palau Blaugrani pobijedio Barcelonu (68:74).

Kraljevi su u prvom poluvremenu imali sjajnog Fernandeza, u nastavku su svoj obol davali redom Causeur, Randolph, Tavares i Campazzo i nakon 40 minuta je Pablo Laso proslavio četvrtu titulu nacionalnog šampiona.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 15 poena, 9 skokova, 6 asistencija, 5 izgubljenih lopti 3 trojke bio je MVP finalne serije Facundo Campazzo, 12 poena i 4 trojke postigao je Rudy Fernandez, po 10 poena dodali su Walter Tavares (12 skokova i 2 blokade), Anthony Randolph (6 skokova) i Fabien Causeur (5 skokova).

Domaćine je sa 16 poena i 4 trojke predvodio Kevin Pangos, 12 poena i 5 skokova upisao je Chris Singleton, poen manje dodao je Adam Hanga.