Toronto Raptorsi su prvi put u historiji franšize osvojili NBA titulu, pošto su trećom pobjedom u Oracle Areni (110:114) prekinuli dominaciju Golden State Warriorsa.

Kyle Lowry je svojih 21 od 26 poena ubacio u prvom poluvremenu, treću četvrtinu je začinio sjajni Kawhi Leonard, a šlag na šampionsku tortu sa 12 poena i 3 trojke posljednjem periodu stavio je Fred VanVleet.

Sjajnog Lowryja koji je spomenutom učinku dodao 10 asistencija i 8 skokova pratio je Pascal Siakam (26 poena i 10 skokova), po 22 poena u treću gostujuću pobjedu ugradili su Leonard (6 skokova) i VanVleet (5 trojki), svoj obol sa klupe u vidu 15 poena i 3 skoka dodao je Serge Ibaka.

Domaćine je prevodio Klay Thompson koji je do ozljede ubacio 30 poena uz 8 trojki i 5 skokova, veteran Andre Iguodala postigao je 22 poena i 3 trojke, Stephen Curry je učinku od 21 poena dodao 7 asistencija, 12 poena i 5 skokova upisao je DeMarcus Cousins, poen manje uz 19 skokova, 8 asistencije i 3 ukradene lopte dodao je Draymond Green.