Toronto Raptorsi su očitali novu košarkašku lekciju Golden State Warriorsima i pobjedom 92:105 u Oracle Areni došli do vodstva 3:1 u finalnoj seriji.

Nakon jako lošeg prvog poluvremena u kojem su postigli svega 42 poena (46:42) Raptorsi su u nastavku “zbili redove” i krajem treće četvrtine su serijom 13-1 došli do prvog dvocifrenog vodstva (63:77) kojeg su zahvaljujući strpljivoj igri u napadu rutinski zadržali do kraja susreta.

Tim Nicka Nursea je do velike pobjede sa 36 poena, 12 skokova, 6 trojki 2 ukradene lopte vodio Kawhi Leonard, 20 poena, 4 skoka i 2 blokade za samo 20 minuta nanizao je Serge Ibaka, 19 poena i 5 skokova upisao je Pascal Siakam, 10 poena, 7 asistencija i 3 ukradene lopte dodao je Kyle Lowry.

Domaćine su predvodili Klay Thompson (28 poena i 6 trojki) i Stephen Curry (27 poena i 6 asistencija), po 10 poena dodali su Draymond Green (12 asistencija, 9 skokova i 2 blokade) i Kevon Looney.