Golden State Warriors' Andre Iguodala (9), Draymond Green (23) and Stephen Curry (30) walk off the court during a timeout in the third quarter of Game 3 of the NBA Finals against the Cleveland Cavaliers at Quicken Loans Arena in Cleveland, Ohio, on Wednesday, June 8, 2016. (Jose Carlos Fajardo/Bay Area News Group)

Aktualni šampioni NBA Lige Golden State Warriorsi su velikom pobjedom pobjedom 104:109 u Torontu protiv Raptorsa finalnu seriju vratili na početak.

Toronto je dominirao u prvom poluvremenu u kojem je Thompson sačuvao goste od većeg zaostatka, da bi u trećoj četvrtini u višu brzinu ubacio Cousins, kojem su se u međuvremenu pridružio Curry i šampioni su brzo zaostatak pretvorili u vodstvo. Maksimalnu prednost su gosti dosegli u 43′ minuti kada je Bogut poentirao za 94:106 i kada su svi mislili da je gotovo slijedi novi zaplet, pošto je kanadski tim zaigrao na sve ili ništa i trojkom Dannyja Greena 26 sekundi prije kraja došao na svega 2 poena minusa, ali konačni preokret je spriječio Iguodala trojkom za 104:109, 7 sekundi prije kraja.

Najefikasniji Ratnik bio je Klay Thompson (25 poena, 6 trojki, 5 skokova i 5 asistencija) kojeg su pratili Stephen Curry (21 poen, 4 asistencije i 3 ukradene lopte) i Draymondu Greenu (17 poena, 10 skokova i 9 asistencija), 11 poena, 10 skokova i 6 asistencija dodao je DeMarcus Cousins.

Domaćine je sa 34 poena i 14 skokova predvodio Kawhi Leonard, 17 poena dodao je Fred VanVleet.